top of page

צילום וידאו בחתונה? איך בוחרים צלם וידאו

צילום הוידאו בחתונה יכול להיות הזדמנות מדהימה להוסיף עוד רובד שלם לזכרון היום שהיה. כיום בארץ יש קונצנזוס רחב לגבי צילום סטילס בחתונה, מתוך הבנה שתיעוד היום שהיה הוא חשוב, כיפי ומשמעותי. כל זוג מגיע עם מטען שונה כלפי הרעיון של תיוד החתונה בסטילס ובוידאו: חלק מרגישים נבוכים, ואילו חלק ממש מחכים להזדמנות להשוויץ קצת בזוגיות שלהם, ובמימוש האהבה בינם. בין אם אתם ביישנים או דוגמנים מלידה, כיום בארץ ניתן למצוא עשרות סגנונות צילום, ורוב הצלמים אף יסכימו להתאים לכם סגנון שאיתו אתם מרגישים הכי בנוח. עם זאת, צילום וידאו עדיין נתון במחלוקת. האם וא הכרחי? האם לא כדא להסתפק בתמונות? התשובה היא לדעתי - It's complicaed.

אם אתם דוגלים ברעיון של תיעוד לשם תיעוד, רק כי ההורים לוחצים או רק כדי ״שיהיה, אולי פעם נפתח את זה״, אם אתם ביישנים מאוד, ומעדיפים כמה שפחות אנשים איתכם ביום הגדול, יכול להיות שצילום וידאו הוא באת לא בשבילכם, ועדיף לכם להשקיע את הכסף שמיועד לוידאו במשהו אחר שיעצים את החתונה (מתנות מגניבות לאורחים?). אבל, אם אתם אוהבים חשיפה, אם מוזיקה מקפיצה אתכם מהספה ואתם מתים לראות שוב את הנדרים המדהימים שרשמתם אחד לשני, את הקרחנה שהייתה ברחבה ביחד עם המוזיקה, ובכלל, מדליקה אתכם האפשרות לחוות מחדש את היום, ״לחיות אותו שוב״, אז סיכוי טוב שתהיו מאוד מרוצים מהבחירה לקחת צלם וידאו. לוידאו יש כוח משיכה ייחודי שמטעין את התיעוד של היום בעוד רמה אחת למעלה. הציפיות מצילום וידאו בחתונה אינן צריכות להיות תיעוד של כל רגע ורגע, של כל הנאומים (שלפעמים מתארכים מאוד) או לראות כל שנייה ושנייה מהחופה, הציפייה צריכה להיות חוויה! כן כן, חוויה חוויה ועוד פעם חוויה. כי בסרט הוא בעצם רצף מהיר של תמונות שיוצרות אפקט מצטבר, מומנטום, סחף... רגש! אם ממש השקעתם באוכל מיוחד מתאילנד, אם את, הכלה, עיצבת במו ידייך את ההזמנה, אם כתבתם נדרים מרגשים ואם הזמנתם די ג׳יי במיוחד מאיביזה או מאיסלנד, אז כמובן שתיעוד חי, בתנועה, יוסיף המון לחוויה של החתונה, שתוכלו לחוות שוב ושוב דרך הסרט. אם הבאתם להקלה מיוחדת של נגנים חירשים ממושב קטורה, אז הסרט הוא הזדמנות מעולה להכניס את הג׳אם בלייב שהם ניגנו כמוזיקת רקע לסרט, חוש השמיעה מטעין את החוויה ברובד נוסף.

האם הצלם שלכם מחפש לספר סיפור בדרך ייחודית, יצירתית ומקורית?


 

אוקיי, אז אנחנו רוצים סרט חתונה מגניב. יאיי! רגע, מה עכשיו? איך בוחרים צלם שאחנו מתחברים אליו? יש מספר שלבים לתהליך הזה, שלא אמור להיות מייגע מדי, ואולי אפילו כיפי. קודם כל, לשאול חברים על צלם וידאו מוכשר ואיכותי, אם הם מכירים ואולי אם הוא צילם אצלם בחתונה. שנית, לראות קצת סרטי חתונה, לא יותר מדי, אולי שניים שלושה, להתרשם מהסגנון שמתאים לכם, מהקצב שמתאים לכם. והרי עריכת וידאו היא קצב, היא מוזיקה ויזואלית לעיניים (:

לדעתי, שלב נוסף סופר חשוב הוא להיפגש עם הצלם פנים אל פנים, להבין את האדם שהוא, את תפיסת עולמו ואת תפיסתו האומנותית. לראות איזה וייב הוא משדר, הוא הוא יודע לראות אתכם, להיות רגיש לאופי הייחודי שלכם, ולדעת לרקום יחד איתכם את הסרט שיבטא אתכם בצורה הטובה ביותר. לדעתי הרבה צלים יכולים להתאים להרבה זוגות, אין שידוך משמיים, מה שכן חשוב הוא צלם וידאו שבאמת אוהב את העבודה שלו, שיודע להסביר על שלבי היום ואיך הוא משתלב בהם בצורה חלקה, וכמובן שיש לו עדיין רעב יצירתי, רצון ליצור, לרגש ולהיות מקורי. שהוא ״חושב מחוץ לקופסה״, רגיש ואיכפתי. נכון, זו רשימת מכולת לא קטנה, אבל יש עשרות קולנוענים בשוק שנהנים מאוד מליצור סרטי חתונה אומנותיים ומגניבים, אז אל תתפשרו, תשקיעו בפגישה, תתבטאו ותנו לו לחוות גם את מי שאתם, זה יעזור לו להבין יותר טוב איך להשתלב איתכם יד ביד.


ומילות סיום לאי אלו צלמים שקוראים שורות אלה: שנמשיך ליצור סרטים איכותיים, חדשניים, אורבניים ומרגשים. שנמשיך לרקוד ברחבה ביחד עם הזוג, לצחוק איתם בחופה ולהתרגש מהנאומים בדיוק כמו עם הזוג הראשון שצילמנו. שנמשיך לאהוב אנשים, כי הכל אנשים.נמרוד רונן

Comentarios


bottom of page